بسم الله الرحمان الرحیم

* با همان هایم که در دین غش زدند .

✍️ . چندی پیش در باره داعش و خاستگاه آن تحقیق و مطالعه می کردم ؛ یکی از منابع مورد رجوع ؛ کتاب تولد اهریمن (عوامل پیدایش دولت اسلامی عراق و شام) به قلم عبدالباری عطوان  ( نویسنده و رومه‌نگار فلسطینی؛ تحلیلگر مسایل عرب و مقاله نویس رومه فرامنطقه ای رای الیوم» ) بود ؛ صرف  نظر از مطالب قابل تاملی که در کتاب وجود دارد و به علاقه مندان در شناخت بهتر مسئله کمک می کند؛ نکته ایی حاشیه ایی در صفحه 169کتاب به نقل از 

بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود ( ریاست شورای امنیت ملی عربستان) توجه ام را جلب کرد که نتیجه اش  به شکل زیر جهت استفاده دوستان رو نمایی می شود :

- چنانچه نقطه نظر ؛ دیدگاه و یا نقدی بنظر تان رسید ما را هم از سر التفات مطلع فرمایید . 

باتشکر

* 

-  فقط برای مطالعه : 

اکنون جز شهر کوفه در دست من باقی نمانده است، که آن را بگشایم یا ببندم ای کوفه اگر فقط تو برای من باشی، آنهم برابر این همه مصیبت‌ها و طوفان‌ها چهره‌ات زشت باد.

به من خبر رسیده که بُسر بن ارطاة بر یمن تسلّط یافته، سوگند به خدا می‌دانستم که مردم شام به زودی بر شما غلبه خواهند کرد. زیرا آنها در یاری کردن باطل خود، وحدت دارند، و شما در دفاع از حق متفرّقید شما امام خود را در حق نافرمانی کرده و آنها امام خود را در باطل فرمانبردارند.
آن‌ها نسبت به رهبر خود امانت دار و شما خیانتکارید، آن‌ها در شهرهای خود به اصلاح و آبادانی مشغولند و شما به فساد و خرابی، (آنقدر فرومایه‌اید) اگر من کاسه چوبی آب را به یکی از شماها امانت دهم می‌ترسم که بند آن را بید.» نهج البلاغه، خطبه 25

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها